You are currently viewing זיפות גגות

זיפות גגות

אם נתקלתם בנזילת מים בתקרת ביתכם או ברטיבות בקירות אז דעו לכם שאחרתם את המועד וביתכם סובל מאיטום שאיננו מוצלח. בעיות מציקות אלו קורות בחורף כאשר כמויות המשקעים גדולות והמים מצליחים להיכנס לסדקים שבקירות, שמתחת למרפסות ומהגגות. כל בעל בית חייב לבצע איטום בעזרת חברה מקצועית והמועד הנכון לעשות זאת הוא בעונה היבשה. חברת האוטמים בישראל הינה חברה מקצועית שיש לה תשתית מתאימה לביצוע עבודות איטום שונות ומורכבות. איטום גגות הוא אחד הנדרשים ביותר ומומחי החברה מקדישים מחשבה רבה ותכנון נכון לביצועו המדויק. איטום טוב בעונה היבשה יבטל כל חדירת מים ורטיבות מהגגות וישאיר את הבית יבש ונעים לשהייה.

 

שיטה זולה ופרקטית

קיימות מספר שיטות לאיטום גגות וכל  אחת מתאימה למצב אחר. יש איטום בעזרת יריעות ביטומניות, בעזרת חומרים אקריליים, בעזרת חומרים פוליאוריטנים יקרים, וכמובן, באמצעות הזפת הידועה והמוכרת. זיפות גגות היא אחת מהשיטות הפופולאריות ביותר בשל מספר סיבות. ראשית, זיפות מתאים לגגות שיש עליהם מתקנים שונים דוגמת קולטי ודודי שמש, מערכות מזגנים וכיוצא בזה. הזפת מצליחה להיכנס לכל מקום ביניהם וליצור את האטימה הנדרשת. עלות זיפות גגות אצל חברת האוטמים בישראל  הינו נמוך משמעותית מהשיטות האחרות והביצוע מהיר. היא זולה בכ 50% בהשוואה להנחת יריעות ביטומניות שאף היא שיטה פופולארית. בבניינים שיש להם שטח גגות גדול מבצעים איטום באמצעות זפת כדי לחסוך עלויות.

עבודה על פי כללים נכונים

על מנת לקבל איטום מוצלח באמצעות זיפות מבצעת חברת האוטמים בישראל את העבודה על פי כל הכללים הנדרשים. ניתן לעשות זיפות על גג שיש לו זפת קודמת והמטרה היא חידוש הזיפות לאחר בלאי של הזפת הקודמת. לרוב, מקובל לבצע זיפות מחודש לאחר כ 5 שנים. אין זה מקובל לבצע זיפות על גג שנאטם קודם באמצעים אחרים דוגמת חומרים אקריליים מאחר ואז הזפת לא תידבק ותתקלף. אחד החסרונות של איטום בעזרת זפת הוא נושא התחזוקה. יש צורך למרוח סיד וצבע מלבין כדי שהזפת לא תיסדק בשמש, וצריך לבצע זאת כל שנה מחדש לפני בוא הקיץ. צפו בסרטון המסביר כיצד מבצעים סיוד של הגג

תהליך הזיפות

ככלל, לא מקובל לערבב בין סוגי חומרים שנועדו לאיטום גגות. כאשר קיים איטום באמצעות חומרים אקריליים ורוצים להשתמש בזפת חמה אז יש צורך לקלף תחילה את הציפוי הקיים ורק אז לגשת למריחת הזפת. תהליך הזיפות על ידי עובדי האוטמים בישראל מתחיל בניקוי יסודי של הגג מכל שאריות לכלוך ולאחריו מורחים את הזפת החמה בצורה מסודרת. ניתן לבצע מריחת שכבה אחת או מריחה עם מספר שכבות. במקרה השני מניחים יריעות פיברגלס או רשת אינטרגלס בין השכבות. בכל מקרה, יש צורך למרוח חומר מלבין בשכבה העליונה ולהוסיף לו דבק מתאים לצורך חיזוקו. את ההלבנה יש לעשות על גג קר כדי החומר לא ייסדק.

חברה מקצועית

כמובן, שניתן לבצע זיפות על גג חדש וכך להשיג איטום מושלם. במידה ומורחים זפת ישירות על הבטון הבתולי אזי יש צורך למרוח שכבה ראשונית שנקראת פלינקוט שנועדה לקשר בין הזפת לבטון. יש צורך להקפיד על מריחת שתי שכבות זפת במקומות בעייתיים ובנקודות החיבור עם קירות הגג מאחר ואלו הם מקומות רגישים לחדירת מים. חברת האוטמים בישראל עושה שימוש בזפת תקנית מסוג 75/25 שהיא הטובה ביותר. מומחיה מחשבים היטב את כמות הזפת הנדרשת על פי גודל הגג על מנת ליצור שכבה עבה ותקנית. מומלץ להזמין שירות מחברה מקצועית דוגמת האוטמים בישראל על מנת למנוע כאבי ראש מיותרים שנובעים מרטיבות ונזילות לתוך הבית.

רוצה לקבל הצעה לזיפות הגג? השאר פרטים ונחזור אליך.

 

זיפות גגות השוואת מחירים – גם איכות וגם מחיר הוגן

אז למה חשוב כל כך לבצע השוואת מחירים טרם אתם מחליטים לאטום את הגג שלכם? בישראל כיום יש לא מעט חברות שמציעות את שירותי האיטום. לצד החברות המובילות, ישנן גם חברות שהאיכות אינה מטרת העל שלהן. בעת שאתם משווים מחירים, אתם יכולים לא רק לבחור בחברה שתציע את המחיר הנוח ביותר אלא תוכלו גם לקבל שיקוף לגבי טיב ואיכות החברה.

מחיר הוגן משקף את אמינות בעל המקצוע, את היצמדותו אל המחירים המומלצים בענף איטום הגגות ואת הרצון שלו להנגיש את השירות לכמה שיותר לקוחות. אל תתביישו לדרוש במחיר בטלפון, וזאת על מנת לוודא כי השירות מבעל המקצוע הספציפי הינו רלוונטי לכם. זיכרו, המחיר שתקבלו הינו חלק בלתי נפרד מהשירות, וזה שבמידה רבה גם ישפיע על חוויית השירות שלכם. על כן, משווים מחירים ובוחרים באיש המקצוע המציע איכות ללא פשרות, מקצועיות, זמינות ומחיר מנצח.

מחיר זיפות גגות

גם אתם החלטתם כי הגג שלכם זקוק לעבודת איטום יסודית? אחת מאותן שיטות של איטום הגגות היא זיפות הגגות. במרבית המקרים, מדובר על שיטה שנהוגה בעיקר על גגות של בניינים משותפים. ככל שהשטח של הגג גדול יותר, כך המחיר נמוך יותר. אם ברשותכם גג קטן יחסית, המחיר למ”ר גדל. בעת שאתם מתעניינים לגבי השירות עם איש המקצוע הנבחר, חשוב לברר לגבי עלות השירות כבר בתחילת שיחת ההיכרות, וזאת על מנת לחסוך לעצמכם זמן מיותר.

חשוב שתזכרו כי המחיר שתקבלו הינו חלק בלתי נפרד מהשירות שאתם מקבלים. האם חוויה של שירות יכולה להסתכם כטובה גם אם קיבלתם מחיר גבוה שלא משקף את המחירים האופיינים לשוק? התשובה היא חד משמעית והיא לא. השירות מורכב בין היתר גם מהאמון שנרקם ביניכם ובין איש המקצוע, ובעת שאתם מקבלים מחיר גבוה משמעותית מזה המומלץ, הרי שישנה פגיעה באמון ותחושה כי נוהגים כלפיכם שלא בהגינות. על כן, מבררים את המחיר הממוצע לשירות של זיפות גגות, ורק לאחר מכן מחפשים את איש המקצוע.

כמה עולה זיפות גגות?

אז אחרי שאתם יודעים כי זיפות הגגות היא הדרך שלכם לאטום את הגג ולהשאיר את האורחים הבלתי רצויים מחוץ לבית שלכם, כל שנותר הוא להבין כמה עולה השירות המדובר. ראשית, חשוב לזכור כי ההשקעה שלכם  באיטום הגג היא הכרחית, ולא מדובר על מותרות שניתן לשקול את הנחיצות שלהן. גג אטום יבטיח לכם לא רק בית נקי מטיפות הגשם או מפסולת חיצונית, אלא גם ראש שקט שאת החורף אתם עוברים בשלום. אם כן, כמה עולה השירות?

המחיר הממוצע למ”ר של עבודת זיפות גגות הינו בין 35-45 שקלים. המחיר הינו דינאמי ומשתנה בהתאם לתנאי העבודה, מיקום העבודה וגודל הגג. ככלל, כדאי לדעת שבעבודות שהמחיר שלהן מתומחר על פי מ”ר, המחיר הולך ופוחת ככל שהשטח המדובר גדול יותר. כך, אם ברשותכם גג גדול – המחיר עתיד עוד לרדת. מנגד, אם ברשותכם גג קטן מהממוצע המקובל, המחיר עתיד מעט לעלות. על כל פנים, חשוב למצוא ספק שנצמד אל המחירים המומלצים והממוצעים, וזאת על מנת להבטיח לכם שירות במחיר הוגן.

זיפות מלא של הגג 10-40 מטר 3000 – 2500 ₪
זיפות מלא של הגג 40-100 מטר 3000-4000 ₪
זיפות מלא של הגג 100-200 מטר 35-45 ₪ למטר
זיפות מלא של הגג מעל 200 מטר 27-45 ₪ למטר

*המחירים לא כוללים פירוק דודים או קולטים
למחירון איטום המלא לחצו כאן

זיפות גגות הצעת מחיר

אז איך מבצעים שיחת היכרות שהיא גם הצעת מחיר עם הספק שעתיד לבצע לכם את זיפות הגגות? ראשית, נסו לאסוף המלצות ממכרים שלכם שכבר עבדו עם אוטמי גגות, וזאת על מנת להבטיח כי אתם עושים עסקה בטוחה עם איש מקצוע שכבר נוסה והתוצאות שלו ידועות. לאחר מכן, תוכלו לבחור איש מקצוע אחד מתוך אנשי המקצוע שדיברתם איתם.

בהמשך, תשאלו לגבי מחיר השירות, הזמינות של איש המקצוע, האיזורים בהם הוא עובד, האם יש אחריות על העבודה ובאילו שיטות איטום הוא עוסק. ישנם אוטמי גגות שלא מבצעים את כל סוגי האיטומים, ועל כן כדאי לברר זאת תחילה על מנת לחסוך לעצמכם זמן יקר. התעכבו על סוגיית המחיר, ובהנחה ומדובר על מחיר גבוה מן הממוצע, אל תפחדו להתעמת עם איש המקצוע ולשאול אותו מדוע המחיר שלו יקר יותר. כמו כן, תוכלו לדרוש בהמלצות וחוות דעת של לקוחות שכבר התנסו בשירות, וזה על מנת לשקף בפניכם את טיב העבודות והתוצאות.

כל הזכויות שמורות לחברת האוטמים בישאל, אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב.

לפוסט הזה יש 7 תגובות

התגובות נעולות.