פוליאוריטן – פוליאוריטן הינו פולימר הקשור משרשרות של יחידות אורגניות המקושרות ביניהם. ניתן לייצר מגוון אדיר של מוצרים מתרכובות פוליאוריתן. לכל אחד מהם יש תכונות פיזיקליות אחרות והוא מיועד למטרות שונות. יש מוצרים לתחום האריזה, הריפוד והמזרונים, לבידוד תרמי, לייצור חלקים בתחומי הריהוט וכמובן, לתחום האיטום.

יתרונות חומרי איטום מבוססי פוליאוריטן הינם בחוזקם, גמישותם, עמידותם בפני כימיקלים ונוחות השימוש בהם. ניתן להשתמש בהם במקומות בעייתיים ששיטות איטום אחרות אינן מתאימות להם.

קיימים שני סוגי חומרי איטום: ארומטיים ואליפטיים. האליפטיים עמידים יותר בפני השמש ופני כימיקלים. קיימת סדרה של מוצרי פוליאוריטן שמיוצרת למטרות איטום במבנים שונים ועם תכונות מגוונות, כמו ייבוש מהיר, יכולת היצמדות אל מגוון רחב של תשתיות כולל שטחים מרוצפים, לאיטום חיצוני, לקירות פנימיים, למילוי סדקים ועוד.

יש פוליאוריטן דו רכיבי לאיטום בריכות מים, תעלות מים מזרקות ועוד. יש פוליאוריטן חד רכיבי לאיטום קירות אנכיים, קירות מרתפים, חדרים רטובים, משטחי פסיפס ועוד. מבחינים בתת סוגים שמיועדים למשימות ספיציפיות: פוליאוריטן גמיש לגגות קלים, למשטחי בטון וכדומה. פוליאוריטן גמיש שקוף לציפוי משטחי בטון, לשכבת שחיקה במשטחי חנייה, לרצפות תעשייתיות ועוד.

החומר הזה הוא חומר שיעלה לכם לא מעט כסף, ועלותו הכוללת לעתים יכולה להיות יקרה אפילו יותר מהעבודה המתבצעת עם היריעיות הביטומניות שנחשבות יקרות. מה חשוב שתדעו? שלמרות שאולי בהוצאה הכללית תשלמו יותר, לא בטוח שאפקט העבודה יהיה זהה. על מנת להפיק את המיטב מהחומר הזה נדרשת עבודה רבה ומורכבת. משתמשים בחומרים מסוג זה במקרים בהם ישנה גישה בעייתית אל הגג ולכן קשה לבצע עבודות איטום שונות לרבות הלחמה של יריעיות ביטומניות. מאחר ועם החומר הזה עובדים בהתזה, ניתן לעבוד איתו ביתר קלות. למי החומר הזה מתאים? לגגות שבהם השמש לא מגיעה במגע ישיר, אחרת היא פשוט תסדוק את החומר.

 

רוצה הצעה לאיטום?