תיקון גגות רעפים

בתים עם גגות רעפים הינם מראה נפוץ במקומות רבים בישראל. ניתן לראות רבים מהם בישובים כפריים ששוכנים באזורים ירוקים, על מדרונות הרריים, אבל גם בשכונות עירוניות רבות. גג רעפים הינו יפה ומשתלב היטב בסביבה.
יש מספר סוגי רעפים וניתן לקבל אותם בצבעי אדום, ירוק ובצבעים נוספים אחרים. גג רעפים הינו משופע ויכול לנקז בקלות משקעים שונים. שלג שמונח על גג רעפים אינו מכביד יתר על המידה מבחינת משקל ולאחר שהוא נמס המים מתנקזים אל תחתית הבית החיצונית. יש צורך להתקין גגות רעפים בצורה מושלמת ועל פי התקנים המקובלים הם יחזיקו מעמד לאורך זמן. התקנת מערכת מרזבים על וסביב גגות רעפים חיונית מאוד והיא קו הגנה ראשון כנגד נזילות.

פגיעה בגג רעפים

מבחינים במספר בעיות על גגות רעפים והן הולכות מן הקל אל הכבד. גגות רעפים עלולים להיפגע בגלל בלאי, חבלות, תאונות, נזקי מים ונזקים אחרים. אל מתחת גג רעפים שאינו אטום דיו יכולים לחדור מים שעלולים לגרום לריקבון תשתית העץ עליו מונחים הרעפים. חדירת מים יכולה להיגרם בגלל רעפים שבורים, בגלל איטום שאיננו תקין, בנקודות החיבור בין קירות הבית לעץ ובנקודות חיבור בין הרעפים לבין עצמם. כדאי לציין, כי עדיף לבצע את עבודות התיקון בעונה היבשה ולפני הגעת הגשמים. במקרים רבים, לא ניתן לבצע עבודות תיקון יסודיות בעונה הרטובה ולכל היותר ניתן לבצע תיקונים הכרחיים שנועדו למתן פתרונות למצבי חירום ותו לא. אולם, בהחלט יש מצבים בהם בעל המקצוע יבצע, באין ברירה, עבודות יסודיות יותר בהפוגות שבין ימי הגשם.

תיקונים שונים

מבחינים במספר סוגי תיקוני גגות רעפים. התיקון הקל ביותר מסתכם באיתור רעפים שבורים והחלפתם על ידי אחרים מתאימים. צריך לזכור, כי דרך רעף סדוק או שבור יכולים לחדור מים ואם אין איטום טוב על הגג הם ימצאו דרך לחדור לתוך המבנה. תיקון יסודי יותר הינו תיקון בו כל תשתית קורות העץ עליהם מונחים הרעפים, או חלקם, קורסים, ואז יש צורך לבנותם מחדש. לעיתים יש צורך לבנות את התשתית החדשה עם שיפועים חדים יותר מאחר ואלו הקיימים אינם די משופעים. במקרה כזה מגביהים את כל הקונסטרוקציה עם קורות עץ חדשות.  תיקון מושלם כולל גם איטום גג מחודש לפני בניית הקונסטרוקציה שעליה מונחים הרעפים. וכן עבודות איטום נוספות בנקודות החיבור השונות.

שיטות איטום

איטום גג רעפים יכול להתבצע בשיטות של מריחה, או הנחת יריעות מיוחדות שנועדו לאיטום. לשיפועים שמתחת לרעפים. נתן להשתמש בחומרים אקריליים, ביטומנים או פוליאוריטנים מתאימים.  נהוג לשלב חומרי  בידוד בין הרעפים לאיטום או להניחם מתחת לאיטום. בידוד גגות רעפים חיוני לעונות החורף ובמיוחד לקיץ. בידוד ואיטום יעילים ימנעו חדירת מים וחדירת חום וקור לתוך המבנה, ובנוסף, בריחת חום או קור ממנו החוצה. במידה ומערכת הניקוז התקלקלה יש לטפל היטב במרזבים והטיפול כולל, ניקוים, החלפת חלקים בהם או החלפת כולם. במידה ויש קוקיות או גמלונים יש לצבוע אותם מחדש בצבע העמיד לרטיבות ניתן למצוא מבחר צבעים המתאימים לטעמו של בעל המבנה.

חברה מקצועית

מומלץ לחפש ולמצוא חברה שמתמחה בתיקון גגות רעפים ואשר מומחיה יודעים גם לבצע את עבודות האיטום המתאימות והנלוות. גגות רעפים נחשבים לגגות מיוחדים אשר מספקים שפע של יתרונות. קריסת גג רעפים או כל תקלה אחרת בו עלולה להפוך את היתרונות הללו לחסרונות ומומלץ לטפל במהירות.  כל העבודות הללו חיוניות לצורך מניעת חדירת מים על נזקיה הישירים והעקיפים.

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
שיפוצניק מומלץ - איך נדע שעשינו בחירה נכונה?
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
דף הבית טלפון