רטיבות בתקרה

איטום לבתים ולמבנים חייב להיעשות בצורה מקצועית ויסודית והכוונה היא לאיטום לכל מקום ואזור במבנה. חדירת מים עלולה להגיע ממקומות רבים ומכל כיוון ומבחינים בנזילות מגגות, ממרפסות חיצוניות, מקירות, מפתחים שונים וגם מהקרקע.

נזילות עלולות לקרות גם בתוך הבתים עצמם והם נוצרות כתוצאה מבלאי במערכות הולכת המים והביוב או מתקלות שונות בהן. איטום טוב יכול למנוע חדירות מים חיצוניות, ובכל המקרים גם פנימיות. גג שאיטומו יעיל יימנע חדירת מים לתוך המבנה ואל התקרה, ואילו איטום יסודי מתחת לאמבטיה במפלס העליון תימנע רטיבות בתקרה שמתחת. על מנת להשיג איטום מרבי יש להשתמש בשירותי מומחים בעלי ידע וניסיון.
מים חודרים דרך התקרה

נזקי רטיבות

נזקי רטיבות הינם קשים ויכולים ועלולים לנוע בין רטיבות מקומית להצפת מבנה. בכל מקרה, ייגרם שיבוש בחיי דיירי המבנה אותו ניתן למנוע על ידי תכנון וביצוע איטום מקצועי. רטיבות בתקרות הינה אחת הבעיות הנפוצות ונובעת, בין היתר, מדליפה חיצונית מגגות, ממרפסות ואפילו מקירות. העניין הוא, שלעיתים, יש קושי לאתר את מקור הנזילה בגלל שהמים זורמים בשיפוע. הם עלולים לחדור ממקום אחד, לנוע בתוך קירות פנימיים ולפלס דרך החוצה דווקא מתחת לריצוף במפלס עליון. כתם רטיבות על תקרה מתחיל באיטיות אבל עלול להתרחב במהירות ובהתאם לקצב חדירת המים. יש קושי לזהות את מקור חדירה וקושי נוסף לתקן את הרטיבות.

תיקון רטיבות

במידה והרטיבות הינה חיצונית אזי יש לבצע איטום מקומי בקיר החצוני כדי לסתום את החור ולהמתין עד לבוא העונה היבשה. רק אז יהיה נתן לבצע איטום יסודי ואין זה משנה עם הוא מגיע מגגות בטון, גגות או מרפסות מרוצפות, מקירות, מחלונות וכדומה. כל איטום שונה מהאחר ומתבצע על פי הצורך והתנאים הנלווים. תיקון רטיבות בתקרה חייב להיעשות רק לאחר התייבשותה והדבר אומר, שלעיתים, יש להמתין עד לחודשי הקיץ. כתמי רטיבות יכולים לגרום לקילוף טיח וצבע, ליצירת פטריות ולעובש, וחלל החדר הופך לח ומסוכן לבריאות הדיירים. גם התיקון עצמו נעשה בשלבים. יש לגרד את כל הטיח והצבע ולצבוע מחדש, ולעיתים, אין מנוס, אלא לטפל באופן יסודי בכל התקרה ולא רק באזור הרטוב. תיקון מקומי ייצור טלאי על טלאי והמראה לא יהיה אחיד ויפה. תהליך התיקון מחייב טיוח, המתנה לייבוש ורק לאחר מכן צביעה במספר שכבות. ניתן לקרוא בהרחבה כיצד מבצעים איטום טיח חיצוני.

שיטות איטום

את כל הבעיות הללו ניתן למנוע באמצעות איטום מוצלח ויסודי. יש שיטות איטום שונות ואחת הפופולאריות והיעילות ביותר הינה איטום באמצעות יריעות ביטומניות שמניחים על הגג או על מרפסות חיצוניות. יריעות אלו עמידות לדרגות חום וקור קיצוניות ולפגיעות מכאניות ומחזיקות מעמד זמן רב. ניתן לבצע איטום עם חומרים משחתיים ונוזליים, אקריליים, פוליאוריטנים ואחרים באמצעות התזה או מריחה. זפת תקנית מורחים בעיקר על גגות וצובעים אותה בסיד או בצבע לבן מתאים. איטום קירות נעשה באמצעות חומרי איטום מותזים או כאלו שמורחים אותם בין סדקים, בין אריחים ובין פוגות.

ניקוז

חלונות ופתחים אחרים ניתן לאטום באמצעות חומרי איטום מסוגים שונים ואת האיטום עושים סביב הפתחים ובכל מערכות החלונות והמשקופים הקיימים בפתחים. ניקוז מים הכרחי בכל מבנה ומהווה קו ההגנה ראשון. מערכת מרזבים מתאימה על גגות ולאורך קירות לא תאפשר הצטברות מים מסוכנת. על גגות לא תיווצרנה שלוליות שמהן עלולים להיכנס מים למבנה. סילוק רעפים שבורים וסדוקים ימנע חלחול מים לתקרות וכן הלאה. מומחה לאיטום יכול לייעץ על שיטות איטום מקצועיות וביצוע על פי הנחיותיו יגרמו לכל בית להישאר יבש בכל עונה גם אם תהיה גשומה ביותר.   

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מאמרים דומים

חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון