ניקוי מרזבים

כל מבנה, בין שהוא מסחרי ותעשייתי או בית פרטי, חייב להיות מוגן מפני חדירת מים. נזילות לתוך מבנה יוצרות בעיות קשות לדיירים עצמם ולמיטלטלין הנמצאים בו. הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות של נזילות היא בהתקנת מערכת איטום יעילה.

לצד מערכת איטום יעילה יש צורך בהתקנת מרזבים. אלו מהווים את קו ההגנה הראשון מפני חדירת מים ויעילותם מוכחת מעל לכל ספק. מבחינים בשני סוגי מרזבים: מרזבים, חיצוניים ופנימיים. החיצוניים גלויים ומותקנים בצמידות לגג. המים מתנקזים אליהם ומובלים אל נקודה שנבחרה בחצר.
מרזבים אלו חשופים לפגעי מזג האוויר ויכולה להצטבר בהם פסולת שמקורה בעלים, פגרי בעלי חיים, אבנים קטנות ועוד.  הפנימיים מוסתרים ומותקנים, לרוב, בתוך ארגזי רוח. שני סוגי המרזבים יכולים להיבנות מחומרים שונים ביניהם: פח, נחושת ואלומיניום. 

תחזוקה וניקוי המרזב

תחזוקת מרזבים חיונית לצורך ניקוז יעיל של מי הגשמים. יש לבצע אותה בעונה היבשה והיא כוללת תיקונים הכרחיים (אם יש צורך בכך) וניקוי יסודי.
לפני ניקוי המרזב עצמו מומלץ לטאטא ולנקות את הגג ולסלק ממנו פסולת קיימת שעלולה לגלוש למרזב עצמו. את המרזב עצמו יש לנקות בעזרת מברשת ומרית מתאימות.
המברשת תסלק לכלוך הסותם תעלות וצינורות ואילו בעזרת המרית מגרדים לכלוך שנדבק כגון: לשלשת ציפורים, בוץ, עלים רטובים וכיוצא בזה.

לאחר הניקוי היבש יש צורך לשטוף את המרזב בעזרת צינור. במידה ויש סתימה בתוך צינור המרזב עצמו אפשר להחדיר את צינור המים, לפתוח מים בלחץ ולהניע אותו הלוך ושוב. בצורה כזאת גושים סתומים במרזב יתפוררו והוא יתנקה לחלוטין.
במידה ויש סתימה גדולה שמקורה באבנים גדולות או גזרי עצים תקועים יש לחלצם בעזרת קפיץ מיוחד או כבל גמיש. כאשר מדובר על בטון יבש יש לרסקו בעזרת ציוד מיוחד שנועד לכך.   

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לניקוי המרזב? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
שיפוצניק מומלץ - איך נדע שעשינו בחירה נכונה?
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
דף הבית טלפון