מדוע חשוב לאטום את הבית?

אחת מההוצאות הגדולות ביותר בחיי כל יחיד ומשפחה מוקדשת לטובת בניית מקום מגורים. במקרים רבים, קונים דירה מוכנה אבל יש מקרים אחרים בהם רוצים לרכוש בית ולבנותו מהיסוד.
גם רכישת בית ישן ושיפוצו הינה אלטרנטיבה טובה מאוד. מקום המגורים חייב להיות נוח, נעים, יפה ובטוח. עבודות הגמר נעשות לאחר עבודות השלד וחשיבותן רבה מאחר והן אלו אשר מעניקות למבנה את המראה הסופי.

במהלכן מתקינים במבנה מערכות תפעול שונות כמו: חשמל, אינסטלציה, מיזוג אוויר ועוד. איטום הבית נעשה אף הוא, במסגרת עבודות אלו ויש צורך לבצע איטום על גגות ומרפסות חיצוניות, קירות חיצוניים, פתחים שונים וגם בתחתית הבית ומתחת לרצפה.

איטום למניעת חדירת מים

נשאלת השאלה, מדוע כה חשוב לאטום את הבית? התשובה לכך פשוטה. כדאי לגור בבית שאין בו חדירות מים בעונות הרטובות. כדאי להשקיע את הסכומים הנדרשים שאינם גבוהים ביחס לעלות הבנייה עצמה. כך הבית יענה על ההגדרה של נעים, נוח ובטוח.

נזקי מים פוגעים במראהו הפנימי והחיצוני. טיח וצבע מתקלפים, קרמיקות מתערערות, נוצרים כתמי רטיבות בתקרה בליווי עובש ועוד. במקרים של נזילות חזקות יהיה צורך לפנות את החללים והחדרים הרטובים, והאוויר הרטוב שבחדר יכול לגרום לבעיות בריאות במערכות הנשימה של הדיירים.
כל אלה הן תקלות לא נעימות שניתן לפתור אותן בקלות על ידי איטום יסודי.

איטום בעזרת מומחים

יש צורך לאטום כל מקום בדרך המומלצת לכך על ידי מומחי איטום. יש צורך לבקש ולקבל מפרט איטום ולעמוד על כך שהוא יתבצע בצורה מקצועית ועם חומרי איטום תקניים.

יש מבחר ענק של חומרי איטום שמגיעים בצורות שונות: יריעות ביטומניות ואחרות, זפת חמה שנועדה בעיקר לגגות, חומרי איטום משחתיים ונוזליים שנועדו לגגות משופעים, לגגות רעפים, לגגות קלים ועוד.

יש סוגי חומרי איטום על בסיס פוליאוריטני, אקרילי וביטומני שמסוגלים למנוע כל נזילה ממקומות שונים בבית. חלקם מיועדים לאיטום על חיפויי קירות חיצוניים, אחרים מתאימים מאוד לחדרי אמבטיה רטובים. יש שטובים לאדני חלונות, לסדקים עמוקים. יש חומרים מורכבים שבעזרתם אוטמים מרתפים וחדרים תת קרקעיים, וכן הלאה.

איטום מקצועי

את עבודות האיטום נהוג לבצע בעונה היבשה כי רק אז ניתן לעשותם ביסודיות. תהליך האיטום הינו מורכב ויש צורך לבצעו על פי הכללים הנכונים ובעזרת חומרים תקניים. כל זאת מבטיחים איטום יסודי חיצוני ופנימי לכל מקום ופינה בבית.

תשומת לב מיוחדת יש להקדיש לגגות ולמרפסות חיצוניות שכן הסכנה לנזילות ממקומות אלו היא מוחשית ביותר. חשוב מאוד ליצור שיפועים על הגגות למניעת הצטברות שלוליות מים, וכן, ליצור מערכות ניקוז איכותיות שלמעשה, משמשות כקו הגנה ראשון.

איטום לא תקין מזמין חדירת מים. הם מסוגלים לחדור דרך סדק במקום אחד ולהופיע במקום אחר במבנה. כדאי להשקיע באיטום כדי להישאר רגועים גם בימים הגשומים ביותר.  

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
שיפוצניק מומלץ - איך נדע שעשינו בחירה נכונה?
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
דף הבית טלפון