בלוג איטום

איטום בריכות שחיה ומאגרי מיםאיטום בריכות שחיה ומאגרי מיםאיטום נעשה לטובת מניעת חדירת מים למבנים שונים אבל נעשה גם למנוע זליגת מים מתוך מקומות שבהם הם נאגרים למטרות שונות. בריכות שחייה ומאגרי מים הם דוגמאות מצוינות לצורך באיטום יעיל.
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודיהכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודיהחורף הישראלי יכול להיות שחון ודל משקעים, אבל יכול להיות מאופיין גם בימים רצופים של גשמים. ימים רטובים אלו גורמים לקירות הבית להירטב, על הגג מצטברות שלוליות ואין שמש שמייבשת את הבית.
מדוע חשוב לאטום את הבית?מדוע חשוב לאטום את הבית?נשאלת השאלה, מדוע כה חשוב לאטום את הבית? התשובה לכך פשוטה. כדאי לגור בבית שאין בו חדירות מים בעונות הרטובות.
איטום חדר אמבטיהאיטום חדר אמבטיהחדר אמבטיה נחשב לחדר רטוב שיש לאטום אותו היטב.  הצורך הוא למנוע זליגת מים לחדרים סמוכים או לתקרות שמצויות מתחתיו.
בחירת חומר איטום נגד מיםבחירת חומר איטום נגד מיםאיטום יעיל ומקצועי ימנע חדירת מים לחלוטין והבית יישאר יבש גם בימים הגשומים ביותר. מבחינים בחומרי איטום שונים וכל אחד מהם יכול לתת מענה יעיל בנסיבות אחרות.
 
יועץ איטוםיועץ איטוםהצורך באיטום לבתים ולמבנים הינו רב חשיבות ויש לו התייחסות בכל מפרט הקשור לתכניות בנייה או שיפוצים. בית שאינו אטום בצורה הרמטית הינו בית קשה עד בלתי אפשרי למגורים.
רטיבות בתקרהרטיבות בתקרהאיטום לבתים ולמבנים חייב להיעשות בצורה מקצועית ויסודית והכוונה היא לאיטום לכל מקום ואזור במבנה. חדירת מים עלולה להגיע ממקומות רבים ומכל כיוון ומבחינים בנזילות מגגות, ממרפסות חיצוניות, מקירות, מפתחים שונים וגם מהקרקע.
איטום חלונות נגד מיםאיטום חלונות נגד מיםמים יכולים לחדור מכל מקום אבל בעיקר הדבר קורה מגגות, מקירות ומפתחים שונים כולל חלונות. איטום פתחי חלונות וסביב משקופים הוא צורך חיוני, ולכן, מוקדשת לנושא תשומת לב רבה.
איטום רטיבות בקיר חיצוניאיטום רטיבות בקיר חיצונימים יכולים לחדור מקירות חיצוניים מאחר והם בעלי שטח רב שסופג כמות גדולה של משקעים בימים גשומים. במידה וימי הגשם מתארכים אזי השמש אינה מופיעה והקירות החיצוניים אינם מתייבשים.
כיצד בוחרים חומר איטום לגג?כיצד בוחרים חומר איטום לגג?איטום הגג הינו החשוב ביותר מאחר וממנו עלולים לחדור מים לכל אזור בבית. על מנת לקבל איטום נכון לגג יש להשקיע בעבודות איטום מקצועיות וחומרי איטום איכותיים. אלו ,יחד עם ניקוז טוב יתנו מענה מושלם.
איטום גג איסכוריתאיטום גג איסכוריתבעלי מבנים רבים מבקשים להוזיל עלויות בבואם לבנות מבנים קלים אשר נועדו לשימושים שונים. הגגות הנפוצים וגם הבטוחים ביותר הם גגות הבטון אבל עלות בנייתם גבוהה. במקרים רבים, מסתפקים מתכנני המבנים בחומרים קלים יותר לקירוי המבנים.
איטום גג אסבסטאיטום גג אסבסטקירוי מבנים נעשה באמצעות חומרים שונים. בבתים, בבנייני מגורים, במגדלי משרדים במבנים תעשייתיים רבים ובאחרים נוספים יש גגות יצוקים מבטון שנחשבים לגגות הבטוחים ביותר שקיימים. הם גם הנפוצים ביותר בשל תכונותיהם.
מרזבים לגגות- לניקוז מושלםמרזבים לגגות- לניקוז מושלםניקוז מים מעל גג נדרש בכל בית ומטרתו היא מניעת הצטברות של מים על הגג. הדרך המקובלת לניקוז מים הינה באמצעות מרזבים שהינן, למעשה, סוג של תעלות ניקוז המוליכות את מי הגשמים מהגגות אל הקרקע.
גילוי נזילות מים בקירגילוי נזילות מים בקירנזילות מים בכל מבנה הינן צרה צרורה וגורמות לנזקים שונים, ישירים ועקיפים. נזילות יכולות להגיע מגשמים וממשקעים חיצוניים וקורות בעיקר בימים גשומים. נזילות אחרות עלולות להיגרם כתוצאה מפיצוץ או תקלה במערכות הולכת המים השונות  בתוך המבנה, עלולות לנבוע מבלאי, חבלה או תאונה ויכולות לקרות בכל רגע נתון.
איטום ריצוףאיטום ריצוףאיטום מקצועי לבתים ולמבנים שונים הכרחי ומבצעים אותו בעת הבנייה או השיפוצים. איטום ריצוף יסודי ימנע לחלוטין חדירת מים לתוך המבנה לאורך שנים. את האיטום מבצעים בעונה היבשה ואז גם יש צורך לבדוק את האטימה באמצעות הזרמת מים על המבנה. יחד עם זה, המבחן האמיתי של האיטום הינו בתקופות הגשומות עת משקעים שונים יורדים ברציפות וגורמים להרטבת קירות, להצפת גגות ומרפסות ועוד.
איטום על ריצוףאיטום על ריצוףאיטום יעיל לכל בית ומבנה ימנע לחלוטין חדירות מים על כל הנזקים הנלווים להן. מרבית חדירות המים נגרמות מאיטום לקוי על גגות ומרפסות החשופים לפגעי מזג האוויר ולגשמים.
איטום לפני ריצוףאיטום לפני ריצוףחדירות מים לתוך מבנים אינן קורות כך סתם אלא נגרמות בעיקר בגלל איטום שאיננו תקין. כל מבנה בין אם הוא חדש או ישן חייב להיות אטום לנזילות ולחדירת מים ויש תקנים וכללים ברורים לנושא
איטום רצפהאיטום רצפהאיטום רצפה חייב להיעשות באופן יסודי כדי למנוע חדירת מים ורטיבות רבה. לרוב, מופיעות הנזילות בימי החורף הגשומים ואלו הם הימים שאינם נוחים לדיירי הבתים.
איטום גגות מרוצפיםאיטום גגות מרוצפיםגג מרוצף הינו, במקרים רבים, מקום שניתן לבלות בו שעות רבות ונעימות במסגרת משפחתית, עם חברים ואורחים אחרים. גג כזה מנוצל רבות בימי הקיץ הלוהטים אבל גם בימי חורף שמשיים. אם ברשותכם גג מרוצף כזה ומתחתיו ולצידיו מתגלים סימני חדירות מים ורטיבות אז קיים חשש סביר שהאיטום שלו אינו מוצלח ויש צורך לתקנו. חשוב לציין, כי איטום יסודי לגג מרוצף הינו איטום אותו צריך לבצע מתחת למרצפות ואת זה עושים בשיטות שונות.
איטום גגות שיטותאיטום גגות שיטותחדירות מים ונזילות קורות בעיקר בעונה הגשומה והן עלולות לצוץ ממקומות שונים בבית, מהגגות והמרפסות, מהקירות, מפתחי החלונות ומפתחים אחרים קיימים. המכנה המשותף לכל חדירת מים פוטנציאלית הוא העובדה שהאיטום הלקוי הוא הגורם הישיר לכך.
קבלני איטוםקבלני איטוםביצוע איטם יסודי ומקצועי בבניינים ובמבנים אחרים הינו חלק בלתי נפרד מכל תהליך בנייה ושיפוצים, ואין זה משנה אם מדובר במגדלי מגורים, במבנים מסחריים, בבתים פרטיים, בבתים שעוברים שיפוץ ותוספות בנייה ועוד. סביב כל נושא האיטום יש שפע של מידע, תקנות וחוקים ואליהם מצטרפים עשרות יצרני חומרי איטום בישראל ובעולם.
איטום חדרים רטוביםאיטום חדרים רטוביםחדרים רטובים הינם מקלחות וחדרי אמבטיה אשר זורמים בתוכם מים ויש בהם רטיבות ולחות רבה. בחדרים אלו יש לבצע איטום יסודי מאחר ועלולים לזלוג מהם מים לחדרים סמוכים או אל התקרות שמתחתם. מים עלולים להיכנס אל מתחת לאריחי הקרמיקה ולערער אותם.
איטום נגד מיםאיטום נגד מיםחדירת מים לתוך מבנה איננה דבר נעים כלל ועיקר ורוב נזקיה הם בימי גשם חזקים. כאשר יש מספר ימים של גשם אזי הקירות ספוגים, גגות ומרפסות שאין בהם ניקוז טוב מוצפים, סדקים סביב חלונות שאינם אטומים היטב לא עומדים בלחץ המים והתוצאה המיידית היא חדירת מים ורטיבות לתקרות, לקירות, מתחת לרצפות וכדומה.
איטום נגד רטיבותאיטום נגד רטיבותבית מגורים או כל מבנה אחר אמור לאכלס דיירים, ועל כן, הוא אמור להיות נעים, מזמין ובטוח למגורים. אחד הנושאים המטרידים מנוחתם של מתכנני ובוני בתים, וכמובן, את דייריהם הוא נושא האיטום.
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון