בידוד גגות


הקיץ הישראלי הינו חם ולח ובעלי בתים רבים מבקשים למנוע את חדירת חום חיצוני לתוך הבית ובריחת חום ממנו החוצה. הדרך הטובה לעשות זאת היא באמצעות חומרי בידוד מתאימים אשר ידחו את קרני השמש החמות וימנעו מהם לחמם את הגג ואת החלל שמתחתיו.

דוגמא לבידוד גג
בידוד גגות משלים, למעשה, את איטום הגג, ולעיתים, אף מחפה עליו. הסיד הלבן שמורחים על הזפת נעלם במשך הזמן וכך היא מתחממת. יריעות אשר חלקן העליון נעלם אינן מבצעות עבודתן כראוי וכן הלאה. בישראל יש סוגים שונים של גגות שטוחים ומשופעים, כאשר חלק מהמשופעים מגיע עם רעפים.

בידוד גגות רעפים

גגות רעפים מקובלים מאוד באזורים כפריים בישראל אבל גם ניתן לראותם בשכונות עירוניות. הרעפים, ובמיוחד הכהים שבהם, קולטים חום שנאגר מתחתם. בין הרעפים וגג הבטון יש אוויר שמתחמם ומצטבר ברווחים הקיימים, וכך, גדלים עומסי החום והקור בקיץ ובחורף. הם מוקרנים לתוך חלל הבית והתוצאה היא שיש לחמם או לקרר אותו יותר מהרגיל, דבר שגוזל משאבים כספיים מיותרים. מקובל להשתמש ביריעות מיוחדות שעשויות מסיבי פוליאסטר ומרדידי אלומיניום. מקובל לבצע את האיטום כבר בשלבי הבנייה ואז העבודה נעשית בתנאים אופטימאליים,  אבל ניתן לעשותו גם כאשר גג הרעפים מותקן. מומחים לבידוד גגות יכולים לייעץ בנושא ולבצע את העבודה בכל מצב.

בידוד גגות שטוחים

ניתן למצוא גגות שטוחים על בתים בודדים, דו משפחתיים על בנייני מגורים גבוהים ובעוד מבנים מסחריים. גגות שטוחים הם מאוד פונקציונאליים ובמידה רבה נוחים לבידוד ואיטום. את שכבת הבידוד נהוג להניח בעת הבנייה ויש מספר חומרים מתאימים. פוליסטירן מוקצף, או בשמו האחר הקלקר, הוא חומר שמגיע בעובי של 3 או 5 ס"מ. בחירת העובי המתאים נעשית על ידי המתכנן. מדביקים אותו באמצעות זפת חמה לפני יציקת הבטון. הקלקר ידידותי לסביבה והינו חומר מבודד מעולה בגלל שהוא עמיד לרטיבות ובגלל שהוא בעל נקבוביות ומוליכות תרמית נמוכה. ניתן להשתמש גם בחומר שנקרא רונדופאן, או פוליפאן בשמו האחר, וגם הוא מספק בידוד איכותי.

בידוד גגות בטון

בידוד גגות בטון הכרחי במדינה חמה כמו ישראל והוא משלים את איטום קירות הבית ומעניק יתרונות רבים. חום וקור חיצוני אינם נכנסים לבית ובמקביל החום הפנימי אינו בורח החוצה. כך, נחסכות הוצאות אנרגיה. ניתן לבצע איטום ישירות על הגג ומעליו לצקת את הבטון. את זה עושים באמצעות לוחות קלקר בעובי של 3 או 5 ס"מ. ניתן לבצע בידוד הפוך, כלומר: תחילה מבצעים את האיטום ומעליו מניחים שכבת בידוד. לשיטה אחרונה זאת יש יתרונות. הבידוד אינו מאפשר לחום וקור לחדור פנימה ובנוסף, האיטום שנמצא מתחתיו מוגן היטב ואינו חשוף לפגעי מזג האוויר. החסרונות בשיטה זאת הינם בכך שיש קושי רב יותר לתקן ליקויים קיימים באיטום ויש צורך תחילה להרים את שכבת הבידוד, ובנוסף, יש קושי רב יותר להניח מתקני דוד שמש ואחרים על הגג.  

בידוד גגות מחירים

מחירי בידוד גגות משתנים בהתאם לסוג וצורת הבידוד.
התקנת גג פנל מבודד –           100 - 200 שקל למ"ר. המחיר הינו עבור התקנה על קונסטרוקציה קיימת
התקנת בידוד תרמי לגג רעפים  -    15 – 30 שקל למ"ר. המחיר עבור התקנת בידוד פוליאסטר מצופה באלומיניום
הדבקת לוחות קלקר לבידוד גג בטון –  50 -60 שקל למ"ר. המחיר להתקנת לוחות בעובי של 3 ס"מ.
המחירים הסופיים נקבעים על פי כמות העבודה, תנאי הגג ופרמטרים נוספים.

הישארו מעודכנים!


בידוד גגות נדרש לכל מבנה והוא נעשה ברמות שונות ובצורות רבות על פי הצורך ודרישות בעלי הנכסים. חברת האוטמים בישראל מתמחה בעובדות איטם ובידוד למבנים שונים. ניתן להזמין את מנהליה לצורך ייעוץ, וכן, לביצוע עבודות של בידוד או איטום כמו גם עבודות משולבות של איטום ובידוד בעת בניית המבנה וגם לאחר שגרים בו. כל עבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים להזמין שירותי בידוד גגות?
מחפשים קבלן בידוד גגות מקצועי עם ניסיון?


האוטמים בישראל תעניק לכם שירותי בידוד גגות מקצועי במחיר אטרקטיבי במיוחד!
אצלנו כל סוגי הבידוד מגיעים עם אחריות מלאה עד 10 שנים!

25 שנות ניסיון

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לבידוד הגג? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

שיתוף

מעוניינים להגיב?

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון