איטום ריצוף

איטום מקצועי לבתים ולמבנים שונים הכרחי ומבצעים אותו בעת הבנייה או השיפוצים. איטום ריצוף יסודי ימנע לחלוטין חדירת מים לתוך המבנה לאורך שנים. את האיטום מבצעים בעונה היבשה ואז גם יש צורך לבדוק את האטימה באמצעות הזרמת מים על המבנה. יחד עם זה, המבחן האמיתי של האיטום הינו בתקופות הגשומות עת משקעים שונים יורדים ברציפות וגורמים להרטבת קירות, להצפת גגות ומרפסות ועוד.

חדירות מים קורות בעיקר מגגות וממרפסות החשופים לגשם. במקומות מרוצפים עלולים לחלחל מים אל מתחת לרצפות ולהרטיב תקרות, קירות וכיוצא בזה.

איטום על ריצוף

כאשר קיימים גגות או מרפסות עם ריצוף ויש חדירת מים מתחתיהם אזי עומדות בפני הדיירים ובעלי הבית שתי אפשרויות. האחת היא הרמת הריצוף, וביצוע איטום יסודי באמצעים שונים, או איטום על גבי הריצוף עצמו המסוגל לתת פתרון טוב אבל מוגבל בשנים. הוא פשוט, יחסית, לביצוע וניתן לסיימו בפרק זמן קצר, יחסית. את האיטום עושים במספר שלבים. תחילה מנקים את השטח. לאחר מכן, פותחים באמצעות דיסק את הפוגות שבין המרצפות והפנלים. מורחים חומר אטימה מעל הפנלים ומורחים רובה אפוקסי לתוך הפוגות. לאחר מכן, מורחים חומר שקוף על בסיס פוליאורטן טהור באמצעות משאבת הזרקה על כל המשטח המרוצף. בנוסף, מורחים חומרי איטום לתוך סדקים בקירות וסביב אביזרים בולטים על הגג לצורך השגת איטום מקסימאלי.

איטום על גבי הריצוף

איטום ריצוף מרפסת

מרפסות שמש, מרפסות גג ואחרות הן חלק בלתי נפרד מהנוף העירוני והכפרי הישראלי. במרפסות אלו נוהגים לבלות בחודשי הקיץ החמים והלחים. יש לבצע בהן איטום יסודי כדי למנוע חדירת מים לתוך המבנה. המים יכולים להרטיב קירות, להיכנס מתחת לבלטות כאשר הם עוברים מתחת לסף הדלת, להרטיב קירות ועוד. איטום מרפסת מרוצפת עושים בשתי דרכים. הראשונה היא איטום מתחת לרצפות ואת זה עושים באמצעות יריעות ביטומניות שמניחים על הבטון החשוף, או באמצעות חומרים אחרים משחתיים או נוזליים. אטום בשיטה אחרת מקובל לבצע על הריצוף עצמו ובמסגרתו מורחים על הרצפות חומר שקוף על בסיס פוליאוריטן טהור.  בנוסף, דוחסים לתוך הפוגות רובה אפוקסי כדי להשיג איטום מרבי. קרוא עוד כייצד אוטמים מרפסת מרוצפת
איטום על מרפסת מרוצפת

איטום ריצוף קיים

ריצוף על מרפסות גגות ובמקומות החשופים לגשם חייב להיות בעל אטימה הרמטית אחרת יחדרו מים לתוך המבנה, וירטיבו את התקרות, הקירות ועוד. מים עלולים להיכנס גם מתחת לסף דלת המחברת בין פנים הבית למרפסת או לחלק החיצוני שלו. כאשר הריצוף קיים ויש חדירת מים אזי מנסים לפתור את הבעיה עם חומרי איטום שמורחים על המרצפות עצמן. מדובר על חומרים שקופים שמיוצרים על בסיס פוליאורטני ואשר יכולים להחזיק מעמד מספר שנים. לפני מריחת החומרים מבצעים עבודות הכנה ובמסגרתן פותחים את הפוגות באמצעות מסור דיסק וממלאים אותן ברובה אפוקסי. כדי להשיג אטימה מוחלטת מכניסים גם מסטיק אטימה מעל הפנלים, וכן מורחים חומרי איטום על אביזרים קיימים ועל סדקים בקירות.

איטום ריצוף חיצוני

איטום ריצוף חיצוני מבצעים בשתי צורות. הדרך המורכבת היא הרמת הריצוף וביצוע איטום מתחתן והשנייה המקובלת והנוחה יותר היא ביצוע איטום על הרצפות עצמן. איטום זה מבצעים במספר שלבים. מנקים את הריצוף, ואז מבצעים פתיחת פוגות בעזרת דיסק יהלום. לאחר מכן דוחסים רובה אפוקסי לחריצים ומזריקים מסטיק אטימה לחריצי הפנלים. השלב הבא הוא מריחת חומר שקוף על בסיס פוליאורטן על כל השטח המרוצף. כמו כן אוטמים אביזרים בולטים וצינורות כדי להשיג אטימה מרבית. בנוסף, מורחים או מזריקים חומר אטימה על סדקים בקירות כדי למנוע חדירת מים משם.

איטום לפני ריצוף

נהוג לבצע עבודות איטום יסודיות בעת הבניה והשיפוץ במבנה. עבודות אלו מבצעים קודם הנחת הריצוף ובמסגרת עבודות הגמר. יש מספר שיטות טובות לאיטום משטחים חשופים לגשם ואחת מהן היא באמצעות יריעות ביטומניות שמניחים תחת הריצוף. ניתן לחבר יריעות אלו באמצעות חום או דבק. אלו יריעות שעמידות לטמפרטורות קיצוניות של חום וקור, וכן, בפני פגיעות מכאניות. שיטת איטום אחרת היא באמצעות מריחה או התזה של חומרים משחתיים או נוזליים. קיימים משפחות נוספות של חומרי איטום אקריליים, פולימריים, על בסיס פלסטיק וכדומה. לאחר עבודות האיטום ניתן לרצף את המשטחים מבלי חשש מיותר לנזילות עתידיות.

עבודות איטום הן חלק בלתי נפרד מעבודות בנייה ושיפוץ. מעבר לכך, יש צורך לבצע איטום מחודש כל אימת שהאיטום הקיים מתבלה ונגרמות חדירות מים למקומות שונים במבנה.

הישארו מעודכנים

חברת האוטמים בישראל הינה חברה ותיקה ובעלת מסורת והיא מבצעת עבודות איטום למבנים במקומות רבים בארץ. החברה עושה שימוש בחומרי איטום מתקדמים הנותנים פתרונות איטום ארוכי טווח.

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מעוניינים להגיב?

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון