איטום קירות מרתף

מרתפים משמשים למטרות שונות והם ממוקמים במקום הנמוך ביותר במבנה. יש יתרונות רבים לשימוש במרתף בגלל שהוא מקום קריר שניתן לאחסן בו מוצרי מזון דוגמת יינות, וכן, מיטלטלין ופריטים רבים. מרתפים רבים משמשים כמקומות בילוי ומשחק מועדפים על בני הבית, ובעיקר בימי הקיץ הלוהטים.

יש צורך לתחזק את המרתפים בצורה נאותה ואחת הבעיות שמתמודדים איתה היא בעיית הרטיבות וחדירת המים. מים יכולים לדלוף למרתף מהקומות העליונות, אבל גם מקירות חיצוניים ומהקרקע שצמודים לאדמה נושמת ולחה. איטום יסודי של כל המרתף ומכל צדדיו ימנע חדירת לחות ורטיבות. איטום קירות מרתף הוא איטום חשוב ויש להקדיש לו תשומת לב מיוחדת. מבחינים באיטום חיצוני שחייב להיות יסודי ואיטום פנימי משלים שמבוסס על טיח וצבע מתאימים.

תהליך איטום הקירות

מקובל לבצע איטום קירות מרתף חיצוניים בעת הבנייה ויש להקפיד על עבודה מסודרת בשלבים. עבודת ההכנה כוללת ניקוי כל הקירות משאריות לכלוך, אבק שמן ועוד. נהוג לבצע ניקוי יסודי זה על ידי התזת מים בלחץ.

סדקים עמוקים יש למלא באמצעות טיט צמנטי מושבח בפולימר. חומרי איטום המקובלים לשימוש באיטום זה הם חומרים על בסיס ביטומני אותם מתיזים על הקירות. איטום בהתזה מבוצע על ידי אקדח דו ראשי כאשר מהאחד יוצא החומר הביטומני בצורת תמיסה ומהשני חומר מקריש. המפגש ביניהם גורם לקרישה מהירה שיוצרת שכבה חזקה ועמידה.
הייבוש המהיר גורם לשכבה להיאחז היטב בקירות. מכיוון שהעבודה מתבצעת באופן רציף הרי שנוצרת שכבה עבה של כ 4 עד 6 מ"מ. מומחה באיטום קירות מרתף יכול לייעץ על עובי השכבה הנדרש שנקבע על פי עומק המרתף, וכן, על סוג חומר האיטום המתאים ביותר. ככל שהמרתף עמוק יותר תידרש שכבת איטום עבה יותר.  

התזת חומר איטום על גג
לאחר כל איטום של קיר מרתף הצוות שלנו יעניק לכם שקיפות על אופי העבודה וכמובן אחריות מלאה.
25 שנות ניסיון

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מעוניינים להגיב?

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון