איטום מרתפים

בבתים רבים בונים מרתפים שמשמשים למטרות שונות. לרוב, מדובר על אחסון מוצרים כמו מוצרי מזון שונים, רהיטים שאינם בשימוש, פריטים שונים, כלי עבודה וכיוצא בזה. בבתים אחרים מדובר על חדרים שמשמשים למשחקים, לצפייה בסרטים, לבילויים ועוד.

מיקומו של המרתף מחייב איטום יסודי לרצפות ולקירות מאחר ומיקומו הנמוך מונע מקרני השמש מלהגיע אליו. יותר מזה, יש חשש לחדירת מי תהום, לנזילות מהקומות העליונות, לכניסת רטיבות דרך הקירות וכיוצא בזה. איטום מרתף נעשה בשיטות שונות וביניהם התזת חומר איטום או הנחת יריעות ביטומניות. מבחינים בדרגות איטום שונות כאשר היסודיות ביותר, הן כמובן, איטום מהרצפות התחתונות ועד לקירות האנכיים.
מעוניינים להזמין חברה מקצועית שתעניק לכם שירותי איטום מרתפים?
מחפשים חברת איטום מקצועית עם ניסיון?


האוטמים בישראל תעניק לכם איטום מרתפים בהזרקה מקצועית במחיר אטרקטיבי במיוחד!
אצלנו כל סוגי האיטום מגיעים עם אחריות מלאה!

25 שנות ניסיון
מרתף לאחר איטום

איטום מרתף בהתזה

איטום באמצעות התזה הינו איטום מקובל ונפוץ במבנים שונים, ובכלל זה, במרתפים. שיטת איטום זאת נעשית באמצעות מכונת התזה שמתיזה חומרים ביטומנים שמושבחים עם פולימרים. מכונת ההתזה הינה בעלת שתי יציאות. מהאחת מותז חומר ביטומני נוזלי ומהשני חומר מקריש. כאשר הם מתערבבים ומתקשים נוצרת שכבת בידוד ואיטום עמידה ועבה. יש צורך לבצע עבודות הכנה שכוללות מילוי חורים בבטון באמצעות חומר צמנטי מושבח בפולימר וניקוי יסודי של קיר הבטון עם מים בלחץ. שימוש באיטום  בהתזה טוב למרתפים בהם יש קושי לבצע איטום מסוג אחר.

איטום מרתף מבחוץ

איטום חיצוני לקירות מרתף נעשה כאשר יש חשש לחדירת מים ולנזילות אל תוכו. ניתן לאטום קירות חיצוניים אלו על ידי פריסת יריעות ביטומניות, ועל ידי התזת חומרים נוזליים שמתקשים במהירות. בכל מקרה, יש צורך לבצע עבודות הכנה לבטון עצמו. במידה ויש חורים או סדקים בבטון יש לסתום ולמלא אותם באמצעות חומרים צמנטיים שמושבחים בפולימרים. יש צורך לשטוף את הקירות עם מכונות לשטיפה בלחץ על מנת שהקיר יהיה נקי לגמרי. כאשר מניחים יריעות ביטומניות יש צורך לחבר ביניהם באמצעות חימום. יריעות ביטומניות עמידות בפני טמפרטורות קור וחום קיצוניות וגם בפני פגיעות מכאניות ולכן, הן מספקות איטום מוצלח לאורך זמן. גם חומרי איטום אחרים טובים לזמן ממושך, ובלבד, שמבצעים את העבודה כראוי ועם חומרים תקניים.
איטום קיר חיצוני

איטום מרתף מפנים

כאשר האיטום החיצוני הינו יסודי וטוב הרי שאין חשש גדול לחדירת נזילות לתוך המבנה. יחד עם זאת, כדאי לא להקל ראש ובמידת האפשר והצורך, לבצע איטום פנימי יעיל באמצעות חומרים מיוחדים. ניתן למרוח שכבת איטום על הקירות עצמם ועליהם למרוח שכבת צבע מתאימה. במקומות שיש חשש לנזילות או שהתגלו נזילות ניתן להשתמש בחומרי איטום נוספים לצורך שיפור האיטום. כך, ניתן להשיג איטום פנימי מוצלח ורב שכבתי. צריך לזכור, כי מרתף חשוף לרטיבות ונזילות מכל צדדיו כולל מהרצפות, ולכן,חשוב לתת את הדעת על איטום מקיף בכל שטחו.

איטום מרתף ביריעות

איטום באמצעות יריעות ביטומניות הינו אחד היעילים ביותר, ולדעת רבים, היעיל ביותר שניתן לבצע. היריעות הללו מיוצרות בעובי של 5 או 4 מ"מ והן עמידות בפני טמפרטורות חום וקור קיצוניות. הן גם יכולות לשרוד פגיעות מכאניות, ומשום כך, הן מבוקשות מאוד. פריסת יריעות יכולה להתבצע על קירות ורצפות של בטון בתולי כמו גם על רצפות שעברו כבר איטום קודם. חשוב לא לערבב בין משפחות חומרי איטום, ובמידה וקיים חומר איטום אחר יש צורך לקלפו תחילה ורק אחר כך להניח את היריעות. מקובל להניח יריעות על הרצפה ולחברן עם יריעות אנכיות לקירות וכך ליצור איטום מושלם של כל המרתף. את היריעות מחברים באמצעות חימום או הדבקה כאשר מקפידים על אטימה יסודית בנקודות החיבור.

מחירי איטום מרטף

איטום מרתפים חייב להיעשות בצורה יסודית כבר בעת הבנייה ומקובל לעשותו בעונה היבשה. יש סוגי איטום שונים ולכל אחד מהם מוצמד תג מחיר שונה.
להלן מחירי איטום מרתפים:
איטום קירות מרתף ביריעות ביטומניות 5 מ"מ: 80 - 130 שקל למ"ר.
איטום באמצעות התזה חד רכיבית: 70 – 125 שקל
איטום באמצעות התזה דו רכיבית: 100 – 170 שקל למטר
המחירים תלויים בגודל השטח ובפרמטרים נוספים.

חברת האוטמים בישראל מבצעת איטום מרתפים מכל הסוגים, וכן, עבודות איטום מקצועיות נוספות לגגות, רצפות, קירות ועוד. שירותי החברה ניתנים באזורים רבים בארץ ולמבנים מסוגים שונים. מומלץ לבצע באמצעותה איטום מקצועי שיגן על המבנה כהלכה.

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

כל הזכויות שמורות לחברת האוטמים בישאל, אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב.

מאמרים דומים בנושא איטום

מעוניינים להגיב?

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון