איטום לפני ריצוף

חדירות מים לתוך מבנים אינן קורות כך סתם אלא נגרמות בעיקר בגלל איטום שאיננו תקין. כל מבנה בין אם הוא חדש או ישן חייב להיות אטום לנזילות ולחדירת מים ויש תקנים וכללים ברורים לנושא. המקומות היותר חשופים לנזילות הינם הגגות והמרפסות ואליהן יש למקד תשומת לב מיוחדת. האיטום היעיל ביותר הוא האיטום שנעשה על הבטון החשוף מיד לאחר ביצוע עבודות השלד בבניין ובמסגרת עבודות הגמר.

איטום מרפסת לפני ריצוף

מרפסת החשופה לגג יכולה להיות מרפסת גג, מרפסת שמש או מרפסת הצמודה לחדר הקרוב אליה. איטום מרפסת נעשה לפני עבודות הריצוף ויש מספר שיטות לאיטום המרפסת שמסוגלות לתת מענה הולם כנד חדירת מים. אחת הנפוצות ביותר הינה איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

לפני הנחת והדבקת היריעות הללו מורחים שכבת פרמייר שלמעשה, מקשרת בין הבטון ליריעות עצמן. כך, היריעות נצמדות טוב יותר לשכבה שמלמטה. את היריעות מדביקים על ידי חימום או בעזרת דבק מיוחד.

שיטה אחרת הינה מריחת חומרי איטום משחתיים וכאן, אפשר להשתמש בחומרי איטום על בסיס פוליאורטני, אקרילי וביטומני. לאחר התייבשות האיטום ניתן לרצף את המרפסות.

פעולת האיטום לפני הדבקת הריצוף

איטום גג לפני ריצוף

איטום גג נעשה בשיטות דומות לאיטום מרפסות. אלא שכאן מבחינים בסוגי גג שונים. יש גגות שטוחים או משופעים. שיטת האיטום חייבת להיות מותאמת לסוג הגג.
בגגות שטוחים ניתן לאטום באמצעות יריעות ביטומניות, או על ידי חומרים משחתיים. גגות משופעים אוטמים בעיקר באמצעות התזה בגלל אופיים. חומרי האיטום המקובלים הינם חומרים על בסיס ביטומני, אקרילי ופוליאורטני.

מומחה לאיטום ימליץ על סוג החומר על פי צרכי המבנה צורתו, מיקומו וכדומה. בעת איטום גג כמו גם מרפסת יש לדאוג לאיטום הקירות האנכיים הגובלים עם הרצפה, וכן, על איטום צנרת, מרזבים וכיוצא בזה. כל זה נועד לקבלת איטום מושלם ויעיל.

איטום גג לפני ריצוף עם יריעות

איטום אמבטיה לפני ריצוף

האמבטיה נחשבת לחדר הרטוב ביותר בבית בגלל שהיא משמשת לרחצה ושפע מים עובר בה לאורך כל השבוע והחודש. יש צורך לבצע איטום יסודי ויעיל (כתבתי על איטום כללי של אמבטיה), למקומות שונים באמבטיה. מדובר על איטום מתאים מתחת לקרמיקות על מנת שהמים לא יחלחלו אל הקומות התחתונות.

איטום כזה עושים לפני הריצוף בתהליך שכולל עבודת הכנה יסודית. לאחר ניקוי הקרקע, וסילוק קוצי מברזל יש לבצע רולקות מעל הצנרת ובפינות השטח. על הרצפה מורחים חומרי איטום צמנטיים בשתי שכבות של שתי וערב. לאחר התייבשותן ניתן לרצף את האמבטיה על פי הטעם.

לאחר סיום האיטום לפני הריצוף הצוות שלנו יעניק לכם שקיפות על אופי העבודה וכמובן אחריות מלאה.
25 שנות ניסיון

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מעוניינים להגיב?

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון