איטום אמבטיה

חדירת מים היא בעיה רצינית. ניתן לזהות חדירות מים חיצוניות וכאלו, שהינן פנימיות בתוך הבית. חדירות בית חיצוניות קורות בעיקר בימים גשומים ובעונה הרטובה והן מגיעות מגגות, ממרפסות, מחלונות ופתחים חיצוניים אחרים. לעומת זאת, נזילות בתוך הבית יכולות להתרחש כל השנה ורק ממקומות שיש בהן צנרת ששייכת למערכת הולכת המים או הביוב בבית.

האמבטיה נחשבת לחדר רטוב ועלולות לקרות בה נזילות פנימיות אבל גם חיצוניות -  במידה והיא ממוקמת בסמוך לקירות חיצוניים או לתקרות. איטום יסודי ומקצועי ימנע לחלוטין כל סוג של נזילה או רטיבות לכל אמבטיה. כל המטרדים הרבים שהם גורמים יפסקו  והדבר ייתן שקט נפשי לדיירים.

איטום אמבטיה לאחר הריצוף

איטום אמבטיה אקרילית

איטום אמבטיה אקרילית עושים, לרוב, בעת הבנייה, וכאשר השטח הינו בתולי אזי כל התהליך הינו קצר ונוח יתר. האיטום נעשה מתחת לריצוף וישירות על הבטון. יש צורך להכין את השטח לאיטום ואז צריך לעשות ניקוי יסודי, לאתר ברזלים חלודים ולחתוך אותם. יש להפוך את רצפת האמבטיה לאגנית ועושים זאת באמצעות רולקות שהן בעצם קימורי בטון. את הרולקות עושים גם מעל לצנרת. כעת, הכול מוכן ליציקת חומרי איטום מסוגים שונים, צמנטיים, ביטומנים, אקריליים ואחרים. את היציקה עושים בשתי שכבות. לאחר התייבשותה ניתן להתחיל ללא חשש בתהליך הריצוף. ניתן לבצע איטום גם לאמבטיות קיימות אבל אז יש צורך לפרק את כל הריצוף הקיים ורק אז להתחיל בתהליך האיטום. איטום משלים נעשה בעת הדבקת הקרמיקות לקירות וגם כאן משתמשים בחומרים שתפקידם למנוע חדירת מים בין הקרמיקות.

איטום אמבטיה לפני ריצוף

איטום אמבטיה מקצועי ויסודי חייב להיעשות לפני הריצוף. לכן, מבצעים אותו בעת הבנייה או השיפוצים. את האיטום עושים ישירות על הבטון החשוף ותחילה יש להכין את השטח. מנקים אותו, ומבצעים רולקות בטון שתפקידן הוא לכסות צנרת קיימת, יש לבטל קצוות חדים שנמצאים בפינות וליצור רצפה אגנית. חומרי איטום המתאימים לאיטום זה הם חומרים על בסיס צמנטי, אקרילי, ביטומני ואחרים. את החומר מורחים בשתי שכבות ובצורת שתי וערב, וכך מצליחים להשיג אטימה מוחלטת. לאחר התייבשות החומר ניתן להתחיל בתהליך הריצוף.
שיטת איטום לפני הריצוף

איטום רצפת אמבטיה

אמבטיה היא חדר רטוב שניגרים בו מים רבים, ולכן, היא מועדת לחדירת מים ולרטיבות. ניתן למנוע לחלוטין תופעות אלו על ידי איטום מקצועי וניתן להבחין באיטום שנעשה מתחת לריצוף ואחר שמבצעים אותו מעליו. האיטום הראשון הינו היעיל ביותר ומחזיק מעמד לאורך שנים. עושים אותו ישירות על הרצפה היצוקה עם הכנה מיוחדת שכוללת ניקיון, יצירת רולקות מתאימות ועוד. לאחר מריחת חומר האיטום שנבחר ניתן לרצף בכל סוגי הריצוף המתאימים לאמבטיה. איטום על רצפה נעשה באמצעות חומרים שקופים אותם מורחים בצורה מקצועית ואלו מספקים הגנה מפני חדירת המים אל מתחת לריצוף.

כמה עולה איטום אמבטיה?

איטום אמבטיה כולל איטום של כל החלל רצפות, וקירות.
איטום אמבטיה תת רצפתי – 50 - 60 שקל למטר. המחיר תלוי בגודל השטח, במצב האמבטיה ובפרמטרים נוספים.
רולקות חיזוק -  25 – 40 שקל למטר אורך.
איטום קומפלט של כל חדר האמבטיה לשטח בגודל של עד 100 מ"ר – 1560 שקל.
מחפשים קבלן איטום מקצועי, שמתמחה באיטום אמבטיות ?
חברת האוטמים בישראל תעניק לכם שירותי איטום אמבטיה במחיר אטרקטיבי במיוחד!
לאחר כל איטום של אמבטיה הצוות שלנו יעניק לכם שקיפות מלאה על אופי העבודה וכמובן אחריות. 
25 שנות ניסיון

הישארו מעודכנים!

מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף ועידכונים חדשים בקרו אותנו בדף הפייסבוק או עקבו אחרינו בגוגל+. בהצלחה :)

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום אמבטיה? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מעוניינים להגיב לנו?

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
תפריט דף הבית טלפון