איטום אדניות

אנשים רוצים לגור בבתים נאים ובטוחים, ולכן, משקיעים מחשבה רבה והון לא קטן בבנייתם ועיצובם. כאשר מדברים על בית יפה מדברים גם על בית שמוקף בצמחייה ירוקה ופרחים. בבתים צמודי שטח ניתן להקים גינה פורחת ולשלב בתוך הבית אדניות נוי בפינות שונות בו.

בדירות שאין להם חצרות קיימת בעיקר אפשרות אחת והיא פיזור עציצים ואדניות בחדרים שונים, במרפסות פתוחות או סגורות ועל גגות שמש. נוי וירק תמיד נותנים תחושת טבע מרגיעה, ומשום כך, דיירי בתים רבים משקיעים מזמנם ברכישתם ובטיפוחם. הנוי חיוני ונדרש גם במוסדות ובחברות עסקיות, במקומות ציבוריים ואחרים, וניתן לראות שפע של עציצים ואדניות בחללים רבים במבנים המאוכלסים.
איטום אדנית

אדניות בגדלים שונים

חלק גדול מהצמחייה נטועה בתוך אדניות בגדלים שונים. ניתן להניח אותן על גגות במעברים, בחללים בחדרי קבלת אורחים וכמובן בבתים פרטיים. אדניות מיוצרות משלל חומרים ביניהם, פלסטיק, קרמיקה, עץ ועוד.
בתוך האדניות מפזרים כמויות גדולות של אדמה וברבים מהן יוצרים מערכות השקיה מודרניות לטובת השקיה מבוקרת של הצמחים. רבים מעדיפים להניח אדניות עץ בשל תכונותיו ויופיו. העץ משדר תחושת טבע נינוחה שמגיעה ישר לתוך חלל המבנה. הבעיה העיקרית עם החומר הזה היא שהוא רגיש למים וללחות. נכון הוא, שהוא עובר עיבוד שכולל צביעה בצבעים דוחי מים, אבל, יחד עם זאת, עדיין יש צורך לאטום אדניות כאלו היטב.

איטום אדניות על ידי יריעות

איטום אדניות עץ שמותקנת בתוך מבנה הינו חיוני. המים עלולים לזלוג מתוכן אל הרצפות, לפגוע בהן וליצור כתמי מים, ובנוסף, אנשים עלולים להחליק עליהם בגלל חוסר תשומת לב רגעית.
ניתן לאטום אדניות באמצעות יריעות או חומרי איטום משחתיים ונוזליים. קיימות יריעות פי וי סי המודבקות אל הקרקעית ואל דפנות האדניות. יש מספר סוגי יריעות. יש יריעות קשיחות שמולחמות אחת לשנייה ויוצרות מעטפת איטום יעילה מאוד יש יריעות שמשונית שנחשבות טובות פחות ולכן, מחירם זול יותר.
יריעות הפי וי סי נותנות מענה טוב יותר וארוך טווח ורבים מעדיפים אותם. בנוסף, ניתן למצוא יריעות ביטומניות מעולות. היריעות מונעות גם זליגת שורשים אל מחוץ לאדנית.

חומרי איטום משחתיים ונוזליים

חומרי איטום אחרים שמיועדים לאדניות הינם חומרים משחתיים, נוזליים מתנפחים, אלסטיים ועוד. חומרים אלו מיוצרים על בסיס פוליאוריטני, צמנטי, ביטומני ואחר. מקצת מחומרים אלו מכילים גם תוספים להגנה משורשים.
ניתן לבחור סוגי חומרי איטום כאלו בהרכבי חומרים מגוונים. האיטום שומר על העץ שמרכיב את דפנות וקרקעית האדנית ומונעות ריקבונו. בעת ביצוע האיטום יוצרים חורים בקרקעית לצורך ניקוז מים עודפים ואותם מובילים בצינורות למערכת הניקוז הקיימת במבנה.
ללא ניקוז מים באדנית עלולה להירקב הצמחייה הקיימת וחבל. מחירי חומרי האיטום משתנים מחומר אחד למשנהו, ברור הוא שהשיקול הכספי הינו חשוב, ולכן, חייב להיכלל בתוך מערכת השיקולים של כל רוכש.

מעוניינים לקבל עוד פרטים? רוצים הצעה לאיטום אדנית? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

חיפוש מתקדם

אזורי שירות

סוגי איטום נוספים

מחוייבים לשירות אמין ומקצועי

שעות פעילות
ימים א' - ה' בין השעות: 7:00-22:00 ו' 7:00-16:00
טלפון: 050-3112789

חוות דעת
אני רוצה לציין לשבח את האוטמים בישראל.
חברים המליצו לנו על החברה שלכם.
המלצות וחוות דעת >>

עשו לנו לייק בבקשה
וידאו

רובע אקרילית
לרובע אקרילית תכונות משחתיות ולאחר שמורחים אתה בחריצים שבין החיפויים היא מתקשה, יוצרת שכבת איטום יעילה כנגד חדירת מים ומונעת היווצרות פטריות. קראו עוד
פוליאוריטן נוזלי
פוליאוריטן נוזלי נועד למטרות איטום שונות. הוא מותז באמצעות מכונות מיוחד ולאחר שהוא מתנפח ומתקרר הוא הופך למוקצף וגמיש ומצליח ליצור אטימה מוחלטת במקומות אליו הוא מיועד. קראו עוד
זפת
אז אחת הדרכים לבצע את עבודות האיטום היא באמצעות חומר הזפת שכולם מכירים כזפת השחורה. למרות שעדיין מבצעים עבודות איטום עם חומר זה, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטה מעט ישנה, אך גם כזו שנמוכה משמעותית בעלויות שלה לעומת שיטות אחרות. קראו עוד

מאמרים מתוך הבלוג
שיפוצניק מומלץ - איך נדע שעשינו בחירה נכונה?
איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי
הכן ביתך לחורף בעזרת איטום יסודי
איטום חלונות ותריסים

קטגוריות מהבלוג
 
דף הבית טלפון